A025DL02 V8

| Panel Model | A025DL02 V8 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,2.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| A025DL02 V8 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 50.4×37.8 mm |
| Outline | 60.73×45.07 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 55/55/45/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 3S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI, CCIR656 , 51 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3V (Typ.)(VDC/VCCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO A025DL02 V8.
AUO A025DL02 V8 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A025DL02 V8 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A025DL02 V8 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A025DL02 V8 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO A025DL02 V8 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A025DL02 V8 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A025DL02 V8 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A025DL02 V8 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "A025DL02 V8"
- AUO A025DL02 V8
- A025DL02 V8 datasheet
- A025DL02 V8 image
- A025DL02 V8 price
- A025DL02 V8 distributor

